Istorija

 


 2015 m. KALĖDINIS ATVIRUKAS PRIEŠ SMURTĄ


Tikslas. Suburti bendruomenę, kalbėti ir informuoti apie smurto artimoje aplinkoje mastus. Sukurti Kalėdinių atvirukų paramos parduotuvę paremti moterų krizių centrą.
Savanorių komanda. Projekto sumanytoja, įkūrėja ir vadovė Nida Vildžiūnaitė, dizainerė Vismantė Juozėmanaitė, daugiau nei 20 lietuvių meninkų, sukūrusių kalėdinius atvirukus specialiai projektui.

 

 

 2016 m. SMURTAS NELYGU SKURDAS


Tikslas. Skatinti netoleranciją bet kokios rūšies smurtui. Griauti mitą, kad smurtas yra tam tikrų socialinių sluoksnių problema. Viešinti smurto problematiką Lietuvoje, prisidėti prie žmogaus teisių įtvirtinimo. Visas surinktas lėšas, pardavus Kalėdinius paramos atvirukus skirti paramai SPC „Vilniaus Moterų namams“.
Savanorių komanda. Projekto vadovė Nida Vildžiūnaitė, virš 10 menininkų.
Projekto eiga. Kalbėti apie smurtą viešinant ne smurtinisu epizodus, bet atskleidžiant jų prigimtį ir priežastis. Parodyti problematiką ne per socialinę prizmę, o viešinant smurtinius nusikaltimus kaip žmogaus teisių pažeidimus, kraštutinę diskriminacijos formą, panaudojant galios, fizinės jėgos priemones.
Parama. Renkama parduodant elektroninius bei popierinius atvirukus, projekte „Kalėdinis atvirukas LAIMINGI MŪSŲ NAMAI“. Visos gautos lėšos (100 proc.) – tai parama, teikiama asociacijos “Vilniaus moterų namai” veikloms paremti.

 

 

 2017 m. NAMAI TAI – TU. NAMAI TAI – JAUSMAS.


Tikslas. Skatinti netoleruoti bet kokio smurto, atpažinti įvairias jo formas, informuoti apie žinomą smurtą telefonu 112. Savo elgesyje su kitais, artimaisiais įžvelgti ri atsisakyti smurtinių elgesio formų.
Savanorių komanda. Projekto vadovė Nida, projekto vystytojos internetinės komunikacijos specialistė Indrė, projekto ambasadorės verslininkės Žemyna, Toma, Simona, Rūta, kūrėjos ir fotografės, dizaineriai, blogeriai.
Projekto eiga. Visuomenės įtraukimas į diskusiją apie smurtą artimoje aplinkoje, pagalbos ir saugumo svarbą, pagalbos linijos 112, specializuotų pagalbos tinklų viešinimas. Problematikos pristatymas per pokalbius apie artimąją aplinką. Verslo įtraukimas per prasmingi sveikinimus ir prasmingas verslo dovanas su LAIMIGŲ MŪSŲ NAMŲ atvirukais.
Parama. Visos gautos lėšos iš fizinių asmenų bei verslo atstovų teikiamos asociacijai “Vilniaus moterų namai”. Lėšos panaudotos Metodinių rekomendacijų antrojo leidimo korekcijai, išleidimui.

 

Projekto temos:
• 2015 m. KALĖDINIS ATVIRUKAS PRIEŠ SMURTĄ
• 2016 m. SMURTAS NELYGU SKURDAS
• 2017 m. NAMAI TAI – TU. NAMAI TAI – JAUSMAS
• 2018 m. MES – UŽ LAIMINGĄ LIETUVĄ
• 2019 m. BŪK SAUGUS IR LAIMINGAS!